AMATÖR SPOR HAFTASI

BAŞLADI.

10 EKİM 2018 / S.SÜMER

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünce 81 İlde sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak insanların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, il spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabaka düzenlenmesi amacıyla 8-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Amatör Spor Haftası etkinlikleri gerçekleştirilecektir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Türkiye’de 81 ilde yapılan Amatör Spor Haftası etkinlikleri Valilik Önü Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni ardından Kortej Yürüyüşü ile başladı.

Amatör Spor Haftası Açılış Töreni Sonrası Valilik Önü Atatürk Anıtından başlayan kortej yürüyüşü İskele Meydanı Atatürk Anıtı önünde etkinlikler ile devam etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Boks, Cimnastik ve Güreş Antrenörleri Murat ERSAN, Mustafa KARACA, Hasan MERT, Mustafa YİĞİT Sporcuları ile faaliyetlerinden gösteriler sundular.

Amatör Spor Haftası Nedeni İle Sportif Etkinliklerimiz ise Hafta Boyunca Devam Edecektir.

8-14 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak faaliyetler aşağıdadır.

AMATÖR SPOR HAFTASI PROGRAMI

(08-14 EKİM 2018) SİNOP

 

 

 

SIRA NO

FAALİYETİN ADI

TARİHİ

SAAT

YER

1

AMATÖR SPOR HAFTASI AÇILIŞ YÜRÜYÜŞÜ

Valilik Önü –Çelenk Sunma-İstiklal Marşı-

(Güreş-Boks-Cimnastik Gösterisi İskele Meydanı)

08 EKİM 2018

16:30

HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ-İSKELE MEYDANI

2

VETERANLAR HENTBOL MÜSABAKASI

09 Ekim 2018

19:00

KEMALETTİN SAMİ PAŞA SPOR SALONU

3

Organizasyon İl Tertip Komitesi ve diğer Görev ve Sorumlulukları bulanan Kurumlar ile FUTSAL MÜSABAKASI

10-12 EKİM 2018

19:00

KEMALETTİN SAMİ PAŞA SPOR SALONU

4

VETERANLAR BADMİNTON TURNUVASI

11 EKİM 2018

19:30

KEMALETTİN SAMİ PAŞA SPOR SALONU

5

BOCCE TURNUVASI

11 EKİM 2018

14:00

YAŞLILAR BAKIM EVİ

6

VETERANLAR MASA TENİSİ

12-13 EKİM 2018

18:00

MASA TENİSİ EVİ

7

TENİS TURNUVASI

08-13 EKİM 2018

17:00

MERKEZ KORT TENİS SAHASI