AMATÖR SPOR HAFTASI KAPANIŞ TÖRENİ VE 2018 YILINDA SPORDA YILIN EN’ LERİNE PLAKET TAKDİMİ

SPORCU KAMP EĞİTİM MERKEZİ KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

19 EKİM 2018 / S.SÜMER

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa planlanan, Amatör sporlara ilgiyi arttırmak ve halkı sporun her branşıyla tanıştırmak amacıyla ilimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu koordinesinde, İlimizde düzenlenen Amatör Spor Haftası Kapanış Töreni ve 2018 yılında Sporda Yılın En’ lerine plaket takdimi Sporcu Kamp Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

8 – 14 Ekim 2018 tarihleri arasında Veteranlar Hentbol Müsabakası, Futsal (Sinop Üniversitesi-Amatör Spor Haftası İl Tertip Komitesi),Veteranlar Badminton Etkinliği, Bocce Turnuvası, Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası ve Tenis Turnuvası Amatör Spor Haftası Etkinlikleri gerçekleştirildi.

Ülkemizi, İlimizi Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda Temsil etmiş Sporculara 2018 yılında Sporda Yılın En’ lerine plaket verilmesi ile sona erdi.

Ödül Törenine; Sinop Vali Yardımcısı İzzet ERCAN, İl Emniyet Müdürü Ercan DAĞDEVİREN, İl Jandarma Komutanı J.Kd. Alb. Halil ALTINTAŞ, ASKF Başkanı Ayhan ÖZHAN, Kamu Kurum Müdürleri ve Yöneticileri, tarafından takdim edildi.

2018 YILI SPORUN ENLERİ :

ESMANUR ÖZCAN

6-15 Mayıs 2018 Tarihleri Arasında Denizli De Düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Türkiye Şampiyonası Yüksek Atlama Türkiye 3.’Sü

MODİ SPOR KULÜBÜ BİLARDO TAKIMI

2-5 Mart 2018 Tarihleri Arasında Antalya Kemer’de Düzenlenen Türkiye 3 Bant Bilardo Ligi Türkiye 3’üncüleri

MODİ SPOR KULÜBÜ SPORCUSU DENİZCAN AKKOCA

5-12 Ekim 2018 Tarihleri Arasında Batmanda Düzenlenen 3 Bant Gençler Bilardo Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3.’Sü

ŞEHİT BÜLENT YALÇIN SPOR LİSESİ SPORCU ÖĞRENCİSİ DOĞUKAN SUCU

23-29 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Kırıkkalede Düzenlenen Okullar Arası Gençler Boks Türkiye Şampiyonası Türkiye 3.’Sü

SEYDİ ALİ REİS M.T.A.L. SPORCU ÖĞRENCİSİ ALİ OKAN AKSOY

27-29 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Samsunda Düzenlenen Okullar Arası Bedensel Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonasında 50 Mt.Serbest, 50 Mt.Kelebek, 100 Mt. Serbest Stillerde Türkiye 1.’Si

ÖZEL SINAV TEMEL LİSESİ SPORCU ÖĞRENCİSİ YUSUF TUNAHAN KÜÇÜK

27-29 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Samsunda Düzenlenen Okullar Arası Bedensel Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonasında 50 Mt. Serbest Stil Türkiye 3.’Sü

GERZE ATATÜRK ORTAOKULU SPORCU ÖĞRENCİSİ TUNAHAN ÇAKIR

11-13 Mayıs 2018 Tarihlerinde Karaman’da Düzenlenen Okullar Arası Küçükler Judo Şampiyonası Türkiye 2.’Si

GERZE ATATÜRK ORTAOKULU SPORCU ÖĞRENCİSİ ARDA AYDIN

11-13 Mayıs 2018 Tarihlerinde Karamanda Düzenlenen Okullar Arası Küçükler Judo Şampiyonası Türkiye 3.’Sü

GERZE ATATÜRK ORTAOKULU SPORCU ÖĞRENCİSİ RABİA ALEYNA HEP

30-31 Mart 2018 Tarihlerinde Çorum İlinde Düzenlenen Okullar Arası Yıldızlar Judo Şampiyonasında Türkiye 3.’Sü Oldu.

BOYABAT HAMİT TEKİN ORTAOKULU

18-22 Mayıs 2018 Tarihleri Arasında Aydın Kuşadası İlçesinde Düzenlenen Okullar Arası Futbol Yıldız Kızlar Şampiyonasında Türkiye 3.Sü Oldular.

KIZ TEKNİK MESLEK LİSESİ SPOR KULÜBÜ SPORCUSU NURAY ŞENER

19-21 Mart 2018 Tarihleri Arasında Yalovada Düzenlenen Genç Bayanlar Güreş Şampiyonası Türkiye 3.’Sü

KIZ TEKNİK MESLEK LİSESİ SPOR KULÜBÜ SPORCUSU SUDE AKGÜN

19-21 Mart 2018 Tarihleri Arasında Yalova’da Düzenlenen Genç Bayanlar Güreş Şampiyonası Türkiye 3.’Sü

GERZE HALK EĞİTİM MERKEZİ SPOR KULÜBÜ SPORCUSU HÜSEYİN ERSOY

12-13 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında Ankarada Düzenlenen 11 Yaş Serbest Ve Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası Türkiye 3.’Sü

ŞEHİT BÜLENT YALÇIN SPOR LİSESİ BAYAN TAKIMI SPORCU ÖĞRENCİLERİ

 İREM SU USTACAN - SİNEM SARIGÜL

1-3 Haziran 2018 Tarihleri Arasında Mersin Anamur Da Düzenlenen Okul Sporları Plaj Voleybolu Gençler Türkiye Şampiyonası Türkiye 3.’Sü

AYANCIK ANADOLU LİSESİ SPORCU ÖĞRENCİSİ SAMED ÖRNEK

21-25 Mart 2018 Tarihleri Arasında Düzenlenen Okullar Arası Kick-Boks Türkiye Şampiyonasında Müzikli Form Soft Stil Türkiye 3.’Sü

 

 

GENÇLİK SPOR KULÜBÜ SPORCUSU SERAY ACAR

11-12 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında Sakarya Sapancada Düzenlenen U-19 Bayanlar Tek-Çifte Türkiye Kürek Şampiyonası Türkiye 1.’Si.

GENÇLİK SPOR KULÜBÜ SPORCULARI  TÜLAY AYAZ - MELİKE EZGİ GÜNDOĞDU

11-12 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında Sakarya Sapancada Düzenlenen U-19 Bayanlar İki Çifte Türkiye Kürek Şampiyonası Türkiye 1 ’İncileri

SİNOP KARADENİZ YELKEN VE İHTİSAS KULÜBÜ SPORCULARI YAĞMUR DURGUT - PELİN PEKER

11-12 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında Sakarya Sapancada Düzenlenen Kadınlar İki Çifte Kürek Türkiye Şampiyonası Türkiye 2’ncileri.

GENÇLİK SPOR KULÜBÜ SPORCULARI  BETÜL KEÇECİ – CEYDA ÇİĞDEM YILDIZ

11-12 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında Sakarya Sapancada Düzenlenen U-19 Bayanlar İki Çifte Kürek Türkiye Şampiyonası Türkiye 3 ’Üncüleri

GENÇLİK SPOR KULÜBÜ SPORCULARI  İREM ÖZÇELİK - ZEYNEP BAŞSOY- CEYDA ÇİĞDEM YILDIZ- MELİSA SAYIN - ERKAN CAN

11-12 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında Sakarya Sapancada Düzenlenen U-19 Bayanlar Dört Çifte Kürek Türkiye Şampiyonası Türkiye 1’incileri

ÖZEL SPORCULAR SPOR KULÜBÜ SPORCUSU MERT BALCI

10-12 Ocak 2018 Tarihleri Arasında Erzurumda Düzenlenen Özel Sporcular Kayak Türkiye Şampiyonası Türkiye 2.’Si

SULTAN HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ SPORCU ÖĞRENCİSİ ESİN SOYLU

7-8 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Karaman İlinde Düzenlenen Okullar Arası Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası 100 Mt. Türkiye 2.’Si

SULTAN HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ SPORCU ÖĞRENCİSİ RABİA CAN

7-8 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Karaman İlinde Düzenlenen Okullar Arası Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası Gülle Atma Türkiye 3.’Sü

SEYDİ ALİ REİS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ SPORCU ÖĞRENCİSİ UFUK ÇAKAR

7-8 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Karaman İlinde Düzenlenen Okullar Arası Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası 1500 Mt.De  Türkiye 2.’Si

ŞEHİT HALİL ÖZDOĞRU ORTAOKULU SPORCU ÖĞRENCİSİ SAMET ÖZACAR

26-27 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Kırşehirde Düzenlenen Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası Türkiye 3.’Sü

SİNOP ÖZEL EĞİTİM ORTAOKULU SPORCU ÖĞRENCİSİ TUFAN ELMACI

27-29 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Kırşehir İlinde Düzenlenen Okullar Arası Özel Sporcular Yüzme Mental Yıldızlar Türkiye 2.’Si.

ÖZEL SPORCULAR SPOR KULÜBÜ SPORCUSU ELİF UYANIK

19-21 Haziran 2018 Tarihleri Arasında İzmirde Düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Cimnastik Şampiyonası Level 1 Mental 16 Yaşta Türkiye 2.’Si

KUZEY YILDIZI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ SPORCULARI FATİH EMRE TOSUN- YUSUF EYMEN FIRINCI- MUHAMMED HAMOD - HİKMET FARUK TOSUN- YAVUZ SELİM DEMİRCİ - BATIKAN ATAŞ

5-9 Eylül 2018 Tarihleri Arasında Ankara İlinde Yapılan Taekwondo Poomse Türkiye Şampiyonasında Minik Erkek Takımı Türkiye 2’incileri

SİNOP KARADENİZ YELKEN VE İHTİSAS KULÜBÜ SPORCUSU EGE BATMAZ

14-19 Mayıs 2018 Tarihleri Arasında Aydın Didimde Düzenlenen Yelken Türkiye Şampiyonasında Laser 4.7’de Türkiye 3.’Sü 

 

 

SİNOP KARADENİZ YELKEN VE İHTİSAS KULÜBÜ SPORCUSU GÖKTUĞ HASAN GÜNAYDIN

3-8 Eylül 2018 Tarihleri Arasında Yunanistanda Düzenlenen 51. Balkan Şampiyonasında Optimist Sınıfında İlimizi Ve Ülkemizi Başarıyla Temsil Etmiştir.

 

TRİATLON, YÜZME VE SUALTI SPOR KULÜBÜ SPORCUSU  UFUK BAKİ TAŞ

29-30 Eylül 2018 Tarihlerinde İstanbul İlinde Düzenlenen Uluslar Arası Dağ Bisikleti Yarışları Türkiye 3.’Sü

ÖZELLER SPOR KULÜBÜ SPORCUSU  EFE GÜMÜŞ

2-4 Şubat 2018 Tarihleri Arasında Antalyada Düzenlenen Özel Sporcular Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası 8-12 Yaş Mental Türkiye 1.’Si

 

TOKİ ŞEHİT FATİH ERER ORTAOKULU SPORCU ÖĞRENCİSİ MEDİNE KARAKURT

7-8 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Karaman İlinde Düzenlenen Okullar Arası Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası Gülle Atmada Türkiye 1’.Si

ÖZELLER SPOR KULÜBÜ ÖĞRENCİSİ  EBRU KORKMAZ

19-21 Haziran 2018 Tarihleri Arasında İzmirde Düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Cimnastik Şampiyonasında Level 1 Mental 13 Yaş Türkiye 1.’Si

GERZE HALK EĞİTİM MERKEZİ KÜLTÜR VE SPOR KULÜBÜ SPORCUSU ELİF NUR BEŞLİ

11-12 Şubat 2018 Tarihleri Arasında Denizli İlinde Düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası Türkiye 1.’Si