OKUL SPORLARI GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ

KENDİLERİ KÜÇÜK YÜREKLERİ BÜYÜK MİNİKLERİMİZ DOYASIYA EĞLENDİ

26 MAYIS 2017 / S.SÜMER

2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılı Spor Genel Müdürlüğü Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şubesi Yıllık Faaliyet Programında yer alan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği İl Finali 25.05.2017 Tarihinde Merkez Dokuzoğlu Stadyumunda gerçekleştirildi.

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şubesi Yıllık Faaliyet Programında yer alan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği 2016 Yılı Aralık ayında planlanarak, 7 İlçe Merkezi ve Merkez İlçede toplam 6000 İlkokul 1. 2. 3. 4. Sınıf öğrencilerin katılımı ile sınıflar arası ve İlçe Birinciliği formatında düzenlendi.

Açılış Seremonisi 1 Dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Kazım AÇIKBAŞ ‘ın açılış konuşmaları, Türkeli Atatürk İlkokulu Halk Oyunları gösterileri ile Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği İl Finali başladı.

Açılış Seremonisine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Kazım AÇIKBAŞ, Okul Müdürleri, Okul İdarecileri, Beden Eğitimi Öğretmenleri, Antrenörler, Sporcu Öğrenciler, Hakemler ve Veliler katıldı.

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği İl Finali toplam 18 İlkokulun, 40 idarecinin ve 400 sporcu öğrencinin katılımı ile İlkokul 1.Sınıflar arasında Halat Çekme Oyunu, İlkokul 2. Sınıflar arasında Labut Devirme Oyunu, İlkokul 3.Sınıflar arasında Beceri Koordinasyon Oyunu ve İlkokul 4.Sınıflar arasında Yakan Top Oyunu gerçekleştirildi.

Yarışmalar sonucunda Dereceye giren Okullara Ödüllerini; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Kazım AÇIKBAŞ, Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği İl Tertip Kurul Üyeleri Selma HASPOLATLI, Yeşim BULAK, Ramazan KABA, Okul Sporları İl Tertip Komitesi Üyesi Murat BİRİNCİOĞLU, Okul Müdürleri, Okul İdarecileri, Beden Eğitimi Öğretmenleri, Antrenörler, Hakemler ve Veliler tarafından takdim edildi.

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ

İL FİNALİ MÜSABAKALARI SONUÇLARI

İLKOKUL 1. SINIFLAR /  HALAT ÇEKME MÜSABAKALARI

 

1. Gazi Mustafa Kemal  İlkokulu  / Sinop

2. Gerze Gazi Mustafa Kemal İlkokulu

3. Erfelek Atatürk  İlkokulu

4. Boyabat  Cengiz Topel  İlkokulu

 

İLKOKUL 2. SINIFLAR /  LABUT DEVİRME   MÜSABAKALARI

 

1. Fatih İlkokulu / Sinop

2. Gerze Gazi Mustafa Kemal İlkokulu

3. Durağan 75. Yıl Cumhuriyet YBO İlkokulu

4. Erfelek Atatürk İlkokulu

 

İLKOKUL 3. SINIFLAR /  BECERİ KOORDİNASYON  MÜSABAKALARI

 

1. Cumhuriyet  İlkokulu / Sinop

2. Gerze Gazi Mustafa Kemal İlkokulu

3. Durağan 75. Yıl Cumhuriyet YBO İlkokulu

4. Türkeli Helaldı İlkokulu

İLKOKUL 4. SINIFLAR /  YAKAN TOP  MÜSABAKALARI

  1. Cumhuriyet  İlkokulu / Sinop

  2. Gerze Atatürk İlkokulu

  3. Ayancık Cumhuriyet  İlkokulu

  4. Durağan 75. Yıl Cumhuriyet YBO İlkokulu