DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

SPORCU KAMP EĞİTİM MERKEZİ TOPLANTI SALONUNDA SAYIN VALİ YARDIMCIMIZ İZZET ERCAN ‘IN KATILIMLARI İLE ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

9 HAZİRAN 2017 / S.SÜMER

2016 – 2017 yılı Spor Faaliyetlerinde Türkiye Şampiyonalarında İlimizi Ulusal müsabakalarda temsil ederek başarılı olmuş Okul Takımlarında ve Kulüp Takımlarındaki sporculara Sporcu Kamp Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda Sayın Vali Yardımcımız İzzet ERCAN ‘ın katılımları ile Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım AÇIKBAŞ’ın konuşmasıyla devam etti.    Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım AÇIKBAŞ konuşmasın da;     2016 – 2017 Sezonunda Yarıştıkları Spor Dallarında Türkiye ‘ de başarılı dereceler elde eden ve İlimizin Gurur Kaynağı Olan, 70 Öğrencimiz Okul Sporlarında, Kulüpler Bazında 15 Kulüp ve 77 Sporcunun katılımı ile toplamda 147 Sporcumuz için düzenlenen ödül törenine hoşgeldiniz.

Geçen Yıl yaptığımız Ödül Töreninde 62 Sporcumuza Ödül verdik, Bu Sene bu sayı katlanarak arttı ve 147 ‘ ye ulaştı. Sporcularımız İnşallah bir dahaki sene daha fazla başarılar elde eder, daha fazla sporcuya ödüller veririz.

Kamuoyu Nezninde Bizleri Her Zaman Destekleyen Yanımızda Olan Bize Güç Veren Sayın Valimiz Hasan İPEK ‘ e, Yaptığımız Organizasyonlarda bizi yalnız bırakmayan hep yanımızda olan Vali Yardımcımız Sayın İzzet ERCAN ‘ a, Paydaş Kurumlarımız İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğüne, Okul Müdürlerimize, Beden Eğitimi Öğretmenlerimize, Antrenörlerimize, Kulüp İdarecilerimize , İl Temsilcilerimize ve Velilerimize Kurumum ve Şahsım adına teşekkür ediyorum. Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN ‘da yaptığı konuşmada Bu Başarıda Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta sporcu öğrencilerimize, İlimize, Ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”dedi.

Ödül Törenine; Vali Yardımcımız İzzet ERCAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Kazım AÇIKBAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih KELEŞ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan KURT, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ümit ÜNAL, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Beden Eğitimi Öğretmenleri, Antrenörler, Spor Kulüplerinin Yöneticileri, İl Temsilcileri ve Sporcular katıldı.

Tüm Sporcular çeşitli Hediyeler ile ödüllendirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Ailesi Olarak Dereceye Giren Sporcularımızı Başarılarından dolayı kutluyor, Başarıda Pay Sahibi olan İdarecilerimizi, Antrenörlerimizi, Beden Eğitimi Öğretmenlerimizi, Okul Müdürlerimizi tebrik ediyoruz.

Yarıştıkları spor dallarında dereceye girerek ilimizin gurur kaynağı olan sporcularımız ve dereceleri ise şöyle;

OKUL SPORLARINDA TÜRKİYE DERECESİ YAPAN SPORCU ÖĞRENCİLER VE OKULLARI

B GENÇLER SERBEST STİL GÜREŞ 15 – 16 YAŞ YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

01 – 04 NİSAN 2017 ÇANKIRI

Şehit Ömer Can Açıkgöz Anadolu İmam Hatip Lisesi 69 Kg Kemalcan AVCI Türkiye 5.si

YILDIZ KIZLAR TÜRKİYE JUDO ŞAMPİYONASI

01 - 02 NİSAN 2017 AFYONKARAHİSAR

 52 Kg Bayanlarda Gerze Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu  Yasemin ÇOBAN Türkiye 5.si                                                                                                                                                                  40 Kg Bayanlarda Gerze Atatürk Ortaokulu öğrencisi Rabia Aleyna HEP Türkiye 5.si

Gerze Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu 36 Kg Bayanlarda İrem ÇELİK Türkiye 7.si

Gerze Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu 57 Kg Bayanlarda Beyza ÖZCAN Türkiye 7.si

ÖZEL SPORCULAR YILDIZLAR ATLETİZM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI  

 6 – 7 NİSAN 2017 AKSARAY

Toki Şehit Fatih Erer Ortaokulundan Şüheda ANAÇ Gülle Atmada 4.93 Derecesi İle Türkiye Şampiyonu.

Toki Şehit Fatih Erer Ortaokulundan Hakkı ANAÇ Gülle Atmada 6.56 Derecesi İle Türkiye 4.sü

Toki Şehit Fatih Erer Ortaokulundan Ebru KORKMAZ 100 M ve Uzun Atlamada Türkiye 3.sü

Toki Şehit Fatih Erer Ortaokulundan Tolga EVLEK Uzun Atlamada Türkiye 3.sü

Toki Şehit Fatih Erer Ortaokulundan Hakkı AKGÜN Gülle Atamada 6.56 Derecesi İle Türkiye 4.sü.

Sultan Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Esin SOYLU 1500 M Türkiye 3.sü

Seydi Ali Reis M.T.A.L Ufuk Çakar 1500 M Türkiye 6. sı

Sultan Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Rabia Can Gülle Atma Türkiye 5.si  

ÖZEL SPORCULAR YÜZME VE MASA TENİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

18 – 20 NİSAN 2017 AKSARAY

Sinop Özel Eğitim Mesleki Merkezi Öğrencisi Resul Çakar Yüzme 50 M Türkiye 4.Sü

Sinop Özel Eğitim Mesleki Merkezi Öğrencisi Okan Şeker Yüzme 100 M Türkiye 4.Sü

Sinop Özel Eğitim Mesleki Merkezi Masa Tenisi Mental Yıldız Kategorisinde Metehan Ay Türkiye 2.si

Sinop Özel Eğitim Mesleki Merkezi Masa Tenisi Mental Yıldız Kategorisinde Barış Demirel Türkiye 1.si

GENÇ A ERKEK BOKS TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

8 – 14 NİSAN 2017 TRABZON

60 Kg ‘da Şehit Ömer Can Açıkgöz Anadolu İmam Hatip Lisesi Talha Genç Türkiye 8.si

GENÇ KIZLAR TAEKWONDO TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

12 – 14 NİSAN 2017 ADANA

46 Kg ‘da Emir Gazi Tayboğa M.T.A.L Ceyda Çiğdem Yıldız Türkiye 6.sı  

A GENÇ SERBEST GÜREŞ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

29 – 30 NİSAN 2017 AYDIN / DİDİM

Şehit Bülent Yalçın Spor Lisesinden 74 Kg Muhammet Okan Çelebi Türkiye 5.si

Şehit Bülent Yalçın Spor Lisesinden 50 Kg Tayfun Gültekin Türkiye 5.si

Şehit Bülent Yalçın Spor Lisesinden 55 Kg Berkehan Özhan Türkiye 5.si

KÜÇÜKLER ATLETİZM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 16 NİSAN 2017 SİVAS              

  Boyabat Çattepe Ortaokulu öğrencisi Emine Kılıçaslan Fırlatma Topu dalında Türkiye 1.si

BEDENSEL ENGELLİLER YÜZME ŞAMPİYONASI 12 – 17 MAYIS 2017 MERSİN     

Sinop Seydi Ali Reis Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Ali Okan Aksoy 50m Serbest Ve 100 M Sırt  ‘ta Türkiye 2.Si Oldu.

KÜÇÜKLER  ( KIZ / ERKEK ) JUDO TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

27 / 28 MAYIS 2017 NEVŞEHİR

Gerze Atatürk Ortaokulundan 30 kg İkram Yılmaz Türkiye Şampiyonu

Gerze Atatürk Ortaokulundan 50 kg Melih Tural Türkiye 2.si

Gerze Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulundan Şeyma Ersoy +57 kg Türkiye 3.sü

GENÇ A ( KIZ / ERKEK ) KANO TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

SAKARYA / SAPANCA 27 – 28 MAYIS 2017

Anadolu Lisesinden Serenat Çobanoğlu Genç Kızlarda Türkiye 2.Si

75. Yıl Cumhuriyet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Ulaş Hakan Uysal Genç Erkeklerde Türkiye 2.Si        

BOCCE KÜÇÜK ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

ANTALYA / KEMER 30 MAYIS – 3 HAZİRAN 2017

Boyabat Çattepe Ortaokulu Türkiye Türkiye 4.sü

FUTBOL YILDIZ KIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

ÇANKIRI 1 – 5 HAZİRAN 2017

Boyabat Hamit Tekin Ortaokulu Türkiye 5.si  

KÜREK GENÇ KIZ / ERKEK TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ YARIŞMALARI

3 – 4 HAZİRAN SAKARYA / SAPANCA

GENÇ KIZLAR A 1x

1.Meltem BİLGİLİ (Final TEMEL Lisesi)

2.Tuğçe KOŞAR (Sınav TEMEL Lisesi)

3.Berşan ALABAŞ (Sarı Saltuk Anadolu Lisesi)

GENÇ KIZLAR A 2x

1.Dilara ÜÇÜNCÜOĞLU X Tuğçe KOŞAR (Sınav)

GENÇ ERKEKLER A 1x

1.Barlas Dikmen (Final)

2.Tekin ÇETİNKAYA (Seydi Ali Reis M.T.A.L)

GENÇ ERKEKLER A 2x

1.Çağrı YAŞ X Baha YALÇIN (Anadolu Lisesi)

GENÇ KIZLAR B 1x

3.Aleyna ÖZTÜRK (Anadolu Lisesi)

GENÇ KIZLAR B 2x

1.Seray Acar X Belinay ÇETİNALP (75. Yıl Sağlık Meslek Lisesi)

2.Ahsen Ebrar YENER X ZEHRA BAKIR(75. Yıl Sağlık Meslek Lisesi)

GENÇ ERKEKLER B 1x

1.Yavuz Selim KAYA (Sarı Saltuk Anadolu Lisesi)

2.Burak Şahin (Sarı Saltuk Anadolu Lisesi)

3.Mehmet GÜRLEYEN (Sarı Saltuk Anadolu Lisesi)

Genç Erkekler B 2x

1.Baran Yılmaz x Berkecan Üstün (Sınav TEMEL Lisesi)

2.Ali İlker Bektaş X Yücel Görkem Yazıcı (Sarı Saltuk Anadolu Lisesi)

3.Burak Şahin X Hazar Özdemir (Sarı Saltuk Anadolu Lisesi)

TAEKWONDO POOMSE TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

13 - 17 TEMMUZ 2016  HATAY

Minik Erkek Sekron Takımı Hikmet Tosun , Batıkan Ataş , Muhammed Alperen Sevim Türkiye 3.sü

ÖZEL SPORCULAR TÜRKİYE KAYAK ŞAMPİYONASI

16-18 Ocak 2017 Erzurum / Palandöken

Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonasına İlimizden katılan Özel Sporcular Spor Kulübü Sporcusu Mert BALCI Genç Erkekler Serbest Stil Kategorisinde Türkiye 2.si 

Aile ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü Engelsiz Yaşam Merkezinden Hazine BODUR Genç Bayanlar Serbest Stil Kategorisinde Türkiye 2.si 

BAYANLAR TÜRKİYE BOKS ŞAMPİYONASI

13 – 18 ŞUBAT 2017 MUĞLA / FETHİYE

Emine Kabakçıoğlu Yıldız Kadınlar Kategorisinde 80 Kg ‘ da Türkiye 3.sü oldu.

YILDIZLAR RİTMİK CİMNASTİK TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 03 – 04 Mart 2017 Mersin

Berra Türkoğlu , Eda Kıvılcım , Elaya Karasoy , Nehir Kibar , Serra Şişman ‘ Dan Oluşan Sinopspor Takımı Türkiye 3.sü Oldu.

TÜRKİYE TAEKWONDO POOMSAE ŞAMPİYONASI                                                                                        06-10 MART 2017 TARİHLERİNDE ANTALYA/ALANYA                                       

Genç Erkek Takımlarda; Enes Talha Melih Arı, Altuğ Keküllüoğlu ve Erkin Doğan Gür Türkiye 3. sü,  Yıldız Erkek Takımlarda Hikmet Faruk Tosun, Melikhan Arı, Yakup Demir Türkiye 3.sü

ÖZEL SPORCULAR MASA TENİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI                                                                          13-15 MART 2017 ANTALYA KEMER

   Sinop Özeller Spor kulübü sporcusu Efe Gümüş Türkiye 2.si oldu.

MASTERLER TÜRKİYE JUDO ŞAMPİYONASI 25  - 26 MART 2017 ANKARA

81 Kg İsa KÜÇÜK Türkiye 3. sü oldu.

TÜRKİYE ÜNİVERSİTELER ARASI TÜRKİYE BOKS ŞAMPİYONASI

 28 MART – 2 NİSAN KONYA

 91 Kg Okancan Çetin Türkiye Türkiye 3.sü

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ HENTBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

10 MAYIS – 14 MAYIS 2017 BALIKESİR/ BURHANİYE

Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol İl Karması Kız Takımımız Türkiye 6. Sı oldu.

12 – 13 YAŞ TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONASI

9 - 15 MAYIS 2017 ANTALYA / KEMER

Boyabat Belediye Gençlik ve Spor Hizmetleri Kulübü sporcusu Batıkağan Maden Serbest Stil 26 kg 'da Türkiye 2.si oldu.

11 YAŞ SERBEST VE GREKOROMEN GÜREŞ ŞAMPİYONASI

16 – 22 Mayıs 2017 Antalya / Kemer

Grekoromen Stilde Onur Can 29 Kg Türkiye 3.sü

Grekoromen Stilde Serdar Koca 42 Kg Türkiye 5. si

Grekoromen Stilde 75 Kg Sedat İzzet Yerli Türkiye 2. si Ve Serbest Stilde Türkiye 3.Sü

Grekoromen Stilde Tayyip Kara Sipahi Türkiye 3.sü oldu.

BÜYÜKLER TÜRKİYE KÜREK ŞAMPİYONASI                                                             

13 – 14 MAYIS 2017 SAPANCA

2 X  Kadınlar Türkiye Şampiyonu

Melike Ezgi Gündoğdu

Ahsen Ebrar Yener

2 X  Kadınlar Türkiye 2.si

Ceyda Çiğdem YILDIZ

Betül Keçeci

4 X+ Kadınlar Türkiye 2.si

Barışcan Kuru

Şenay Acar

Ahsen Ebrar Yener

Melike Ezgi Gündoğdu

Rana Rabia Verir

4 X+ Kadınlar Türkiye 3.sü

Ceyda Çiğdem YILDIZ

Melisa Sayın

Zehra Bakır

Kader Ünal

Murat ÇELİK

1 X Kadınlar Türkiye 5.si  Rana Rabia Verir

1 X Erkekler Türkiye 5.si  Barlas Dikmen

2 X Erkekler Türkiye 5. si Barlas Dikmen – Deniz Özdaban

2 X Erkekler Türkiye 6. sı Çağrı Yaş – Mehmet Can Özgün      

7. ÇOCUK HİZMETLERİ YÜZME ŞAMPİYONASI

14 – 17 MAYIS 2017 ÇORUM

15 – 16 Yaş Kategorisinde 50 M Sırt Üstü Stilde Seval Akel Türkiye 3.sü

13 – 14 Yaş Kategorisinde 100 M Serbest Stilde Salih Elmacı Türkiye 2.si 

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI KUPASI YELKEN YARIŞMALARI

15 – 21 MAYIS 2017 İZMİR / ÇEŞME

Optimist Kızlar ( Genel ) Sinem Kalaycı  Türkiye 2. si

U – 13 KIZLAR BASKETBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

28 MAYIS – 04 HAZİRAN SAMSUN

Sinop Yıldızları Spor Kulübü 32 Takım arasından Türkiye 6. sı