15 TEMMUZ HAFTASI ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SPOR MÜSABAKALARINDA DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ.

19 TEMMUZ 2017

Türk Milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti' nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hain çetelerin 15 Temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı hain darbe girişimini, sokaklara dökülen genç, yaşlı, kadın, erkek, her kesimden milyonların bastırdığı o günün anısına anma programı gerçekleştirildi.

 
Bu destansı gecenin unutulmaması ve gelecek nesillerce mahiyetinin daha iyi benimsenmesi adına Ulusal Bayram ve Genel Tatiller hakkında yapılan değişiklik ile 15 Temmuz günü "Demokrasi ve Milli Birlik Günü " olarak belirlenirken, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından;11-16 Temmuz tarihleri "15 Temmuz Anma Haftası" olarak belirlendi.

Anma Haftası Etkinlikleri kapsamında Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü' nün organize ettiği Spor Müsabakaları düzenlendi.

Hafta Kapsamında Atletizm Yarışları, Sokak Basketbolu Turnuvası, Tenis Turnuvası, Yelken Yarışları ve Karate Gösterileri gerçekleştirildi.

15 Temmuz, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen spor etkinlikleri kapsamında dereceye giren sporcular Valilik Meydanında düzenlenen 15 Temmuz  Destanı Programında sahneye davet edilerek madalyaları takdim edildi.

Sporculara Madalyalarını Sn. Valimiz Hasan İPEK, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu BAYAR, Adalet Komisyonu Başkanı Hasan KOL, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nihat DALGIN tarafından takdim edildi.