Yönetim


Hasan İPEK
VALİ
Vali Hasan İpek, 1959 yılında Karabük’te doğdu. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1983-84 yıllarında avukatlık stajını yaptı. Zonguldak Kaymakam Adaylığı, Kastamonu-İnebolu ve Cide, Sivas-Koyulhisar, Iğdır-Aralık ilçelerinde Kaymakamlık, İzmir, Kütahya ve Burdur illerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

Belçika-Brüksel’de NATO uzmanlığı yaptı. Japonya’da afet yönetimi eğitimi aldı.
 
17 Ağustos 1999 Marmara ve 12 Kasım 1999 Düzce depremlerinde İçişleri Bakanlığı Kriz Merkezi Başkanlığı görevinde bulundu. İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı görevini icra etti.
 
2003 yılında Başbakanlık Kriz Merkezi'ni kurmak üzere İzmir Vali Yardımcılığı görevinden Başbakanlık Danışmanlığına getirildi.
 
2003-2009 yılları arasında Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü, 2009-2010 yıllarında Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın kurucu başkanlığını yaptı.
 
Nahçıvan Umut Köprüsü'nün yapımı sebebiyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı Rahmetli Sayın Haydar Aliyev'den takdir belgesi alan Vali İpek, Türk-Yunan dostluğunun başlangıcı sayılan 1999 Atina depremindeki Türk arama kurtarma ekibinin başkanı olması sebebiyle "Yunan Kahramanlık Madalyası"na sahiptir.
 
Vali İpek, ABD, İngiltere, Almanya, Belçika, Japonya, Danimarka, Slovakya, Romanya, Yunanistan, Azerbaycan, İran ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dahil bir çok ülkede konferans ve seminerlerde sunum ve çalışmalar yaptı. Balkanlarda “Afetlerde İşbirliği Konseyi (DPPI)” kurulmasına öncülük etti. Romanya, Azerbaycan, Makedonya ile Türkiye Cumhuriyeti adına afet işbirliği anlaşmalarını imzaladı. İran-Bem ve Pakistan depremleri, Irak (Felluce-Telafer), Filistin-Gazze, Lübnan, Sudan-Darfur, Güney Doğu Asya-Tsunami, Gürcistan gibi insani yardım operasyonlarını yönetti.
 
Başbakanlık Müşavirliği, Bayburt Valiliği ve Şırnak Valiliği görevlerinde bulunan Vali İpek, 07.09.2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Sinop Valiliği’ne atanmıştır.
 
Vali Hasan İpek, evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.
 
 

Musa Kazım AÇIKBAŞ

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü

1968 yılında İzmir’de doğdu.

İlk ve Ortaöğretimini İzmir’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Spor Bölümünden mezun oldu. Öğrenim hayatı boyunca, Göztepe, Karşıyaka Spor Kulüplerinde ve Üniversite Takımlarının Güreş ve Futbol branşlarında aktif spor yaptı.

1991 yılında Adana Kiremithane Endüstri Meslek Lisesinde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak göreve başladı.

1995 yılında Sinop Anadolu İmam Hatip Lisesine Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atanarak, meslek hayatını burada sürdürmüştür. Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde İl Tertip Komitesi Üyeliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Tertip Komiteleri Üyeliği, Çeşitli Kulüplerde Futbol Antrenörlüğü, Güreş Antrenörlüğü, Güreş Hakemliği, Kulüp Yöneticiliği, Beden Eğitim Öğretmenleri Dernek Yöneticiliği, Beden Eğitimi Öğretmenleri Dernekleri Federasyonu Kurucu Üyeliği, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında Proje Koordinatörlüğü, “Beden Eğitimi ve Spor Faaliyetlerinin Kurumsal ve Yapısal Değişim Sürecinde Ortaya Çıkan Problemler” adlı Sempozyum Genel Sekreterliği, Sinop Yüzme İl Temsilciliği görevinde bulundu.

Evli ve 2 çocuk babası olan, Musa Kazım AÇIKBAŞ 27.08.2015 tarihinde Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak göreve başlamıştır.

 

 
ŞUBE MÜDÜRLERİ

İdari ve Mali İşler Şube Müdür V.

Ramazan YILMAZ

 Tesisler Şube Müdür V.

 Süleyman ERDAL

 İşletmeler Şube Müdürü

Murat ALTUN 

 Spor Şube Müdürü

 Ramazan YILMAZ

 Okul Sporları Şube Müdürü

Ramazan YILMAZ

 Sporcu ve Kamp Eğitim Merkezi
 Şube Müdür V.

Ayhan ÖZHAN

Gençlik Merkezi Müdür V.

Ramazan YILMAZ